SEFILTEEENLV
 Jāņa Ducena piemiņas fonds / Fonds
Jāņa Ducena piemiņas fonds
·  Apraksts
·  Fonda jaunumi
·  Dibināšanas dokumenti
·  Sarakste
Jāņa Ducena piemiņas fonds
Ģertrūdes iela 123-9,
Rīga, LV-1009
Latvija

Reģ. Nr. 40008166069
IBAN: LV28HABA0551029447258

martins.tarlaps@gmail.com


J. Ducena pārapbedīšana 23.11.2013

2013. gada oktobrī J. Ducena radiniece A. Stendere vērsusies Rīgas pieminekļu aģentūrā, kas apsaimnieko Brāļu kapus, ar ierosinājumu pārapbedīt J. Ducenu līdzās citiem Brīvības cīņu dalībniekiem. Arī Fonds informējis Rīgas pieminekļu aģentūru, ka pilnībā atbalsta šādu ierosinājumu. Šobrīd Rīgas pieminekļu aģentūra veic nepieciešamos saskaņojumus ar iesaistītajām institūcijām, lai saskaņotu J. Ducena pārapbedīšanu. Fonds cieši sadarbojas ar Rīgas pieminekļu aģentūru, savu iespēju robežās sniedzot visu iespējamo atbalstu.Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienā 18.11.2011

2011. gada 18. novembrī pēc tradicionālā akadēmisko mūžorganizāciju gājiena no Latvijas Univeresitātes uz Brāļu kapiem AV "Austrums" godināja austrumieti, kara ministru J. Ducenu, noliekot Austruma tradicionālās baltās neļķes J. Ducena pieminekļa pakājē.

Šogad, pateicoties Fonda veiksmīgai sadarbībai ar IK "Zimans", J. Ducena piemineklis un kapavieta Meža kapos pirmo reizi vairāku gadu desmitu laikā bija pienācīgi saposti svētkiem – Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienai. Piemineklis tika rūpīgi nomazgāts un tika uzstādīta jauna kapa apmalīte, kā arī uzbērtas jaunas smiltis. Papildus tam tika uzstādītas divas granīta plāksnītes pieminekļa pakājē, kur ikviens var gan svētkos, gan ikdienā nolikt svecīti, lai godinātu J. Ducena piemiņu.

Fonds turpinās aktīvu darbību, lai J. Ducena piemineklis pēc iespējas ātrāk atgūtu savu sākotnējo izskatu.Jāņa Ducena biogrāfija no Arhīva 11.11.2011

Atsaucoties J. Ducena piemiņas fonda uzaicinājumam, Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Kārlis Zvirgzdiņš veicis pētījumus arhīva fondos, lai apkopotu ziņas par J. Ducena dzīves gājumu un sastādītu precīzu J. Ducena biogrāfiju. Savu pētījumu rezultātus K. Zvirgzdiņš prezentēja akadēmiskās vienības "Austrums" sapulcē 2011. gada 8. novembrī. K. Zvirgzdiņa sastādītā J. Ducena biogrāfija apskatāma šeit. Paldies Kārlim par ieguldīto laiku un darbu!Sadarbības līgums par J. Ducena kapavietas sakārtošanu un uzturēšanu 29.08.2011

Jāņa Ducena piemiņas fonds ar prieku paziņo, ka 2011. gada 29. augustā noslēgts sadarbības līgums par Jāņa Ducena kapavietas sakārtošanu un uzturēšanu ar Rīgas domes Mājokļu un vides departamentu.

Ar šī līguma noslēgšanu fonds iegūst tiesisku pamatu rīkoties kā J. Ducena kapavietas uzturētājs. Tas ir jo īpaši svarīgi, lai jau šī gada rudenī fonds varētu veikt sākotnējos kapavietas labiekārtošanas darbus - uzstādīt jaunas apmalītes, uzbērt jaunas smiltis - un varētu pasūtīt pieminekļa atjaunošanas un kapavietas sakārtošanas darbu projektu.

Fonds izsaka īpašu pateicību Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes Juridiskās nodaļas galvenajai juristei Ingrīdai Igaunei par izrādīto ieinteresētību un konstruktīvo attieksmi pret fonda ierosinājumiem, kas veicināja sadarbības līguma noslēgšanu.

Arhīvs
2013 (1)   
2011 (3)